Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

V festival - 2000.

Dodatne informacije

  • Naziv: 5. JPFU
  • Moto: Iz tame svetlo
  • Datum: 4-11.decembar 2000.
  • Savet:

     

    • Predsednik: Milan Nikitović, predsednik SO Užice
    • Podpredsednici: Mira Kljajić, sekretar Ministarstva kulture u Vladi Srbije i Ljubomir Simović, književnik
    • Članovi:
      • Draško Đurović, reditelj i pomoćnik ministra kulture Crne Gore
      • Zoran Militarov, načelnik Zlatiborskog okruga
      • Milutin Čolić, publicista
      • Milenko Misailović, teatrolog
      • Danica Maksimović, predsednik Saveza dramskih umetnika Srbije
      • Dušan Nedeljković, privrednik, prvi predsednik Saveta
      • Milovan Vitezović, književnik
      • Vladimir Jevtović, profesor FDU
      • Branko Popović, reditelj
      • Miodrag Milanović, reditelj
      • Dejan Penčić Poljanski, kritičar
      • Siniša Kovačević, dramski pisac
      • Zoran Stamatović, direktor Narodnog pozorišta u Užicu
  • Direktor: Zoran Stamatović
  • Umetnički direktor: Branko Popović
  • Selektori:
    • Aleksandar Milosavljević
  • Sručni žiri:

     

    • Ognjenka Milićević, predsednik
    • Dejan Penčić Poljanski
    • Milenko Misailović
    • Đurđija Cvetić
    • Veljko Radović
  • Nagrade (Ardalioni):

     

    Za najbolju predstavu:
    ATELJE 212 iz Beograda za predstavu DIVLJI MED Majkla Frejna po Antonu P.Čehovu u režiji Dejana Mijača

    Za najbolju režiju ravnopravno dele:
    DEJAN MIJAČ za predstavu DIVLJI MED Majkla Frejna po Antonu P.Čehova u izvođenju Ateljea 212 iz Beograda i BORO DRAŠKOVIĆ za predstavu ANTIGONA U NJUJORKU Januša Glovackog u izvođenju Grada teatra Budva

    Za najbolju žensku ulogu:
    ANĐELIKA SIMIĆ za ulogu HEDA GABLER Henrika Ibzena u režiji Dušana Petrovića i izvođenju Narodnog pozorišta/Nepsinhaz iz Subotice

    Za najbolju mušku ulogu:
    TIHOMIR STANIĆ za ulogu Platonova u predstavi DIVLJI MED Majkla Frejna po Antonu P.Čehova i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najbolju scenografiju:
    MIODRAG TABAČKI za predstavu PER GINT Henrika Ibzena u režiji Kokana Mladenovića i izvođenju Narodnog pozorišta iz Užica

    Za najbolju kostimografiju:
    SNEŽANA KOVAČEVIĆ za predstavu PER GINT Henrika Ibzena u režiji Kokana Mladenovića i izvođenju Narodnog pozorišta iz Užica

    Za najbolju epizodnu ulogu:
    NENAD JEZDIĆ za ulogu Osipa u predstavi DIVLJI MED Majkla Frejna po Antonu P.Čehova i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najboljeg mladog glumca i Nagrada „Avdo Mujčinović” Politike ekspres:
    JELENA ĐOKIĆ za ulogu Katarine u predstavi BOKEŠKI D-MOL Stevana koprivice u režiji Milana Karadžića i izvođenju Centra za kulturu iz Tivta

    Specijalna nagrada:
    ANSAMBL predstave ŠEST LICA TRAŽE PISCA Luiđija Pirandela u režiji Georgija Ivaskoa i izvođenju Novosadskog pozorišta Ujvidéki Szinház