Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

XI festival - 2006.

Additional Info

  • Naziv: 11. PFU
  • Moto: Suočavanja
  • Datum: 15-22. novembar 2006.
  • Savet:

     

    • Predsednik: Tihomir Petković, predsednik Opštine Užice
    • Potpredsednik: Ljubomir Simović, akademik SANU 
    • Članovi:
      • Zoran Stamatović, direktor Narodnog pozorišta Užice
      • Milan Lane Gutović, glumac, predsednik SDUS
      • Branislava Liješević, menadžer u kulturi
      • Dejan Penčić Poljanski, pozorišni kritičar
      • Branko Popović, reditelj
      • Milutin Čolić, publicista
      • Nemanja Ranković, umetnički rukovodilac Narodnog pozorišta Užice
      • Slobodan Šuljagić, art direktor TV Pink
      • Ksenija Radulović, dramaturg, direktor Muzeja pozorišne umetnosti Srbije
      • Vida Ognjenović, reditelj
      • dr Radivoje Danulović, arhitekta i scenograf
      • Milojko Knežević, prevodilac, Academica - Užice
  • Direktor: Zoran Stamatović
  • Selektori:
    • Maša Stokić, dramaturg
  • Sručni žiri:

     

    • dr Petar Marjanović, teatrolog - predsednik žirija
    • Bora Drašković, reditelj
    • Miroljub Aranđelović Rasinski, kompozitor
    • Dragica Tomas, glumica
    • Snežana Kovačević, kostimograf
  • Nagrade (Ardalioni):

     

    1.    Za najbolju predstavu
    Jugoslovensko dramsko pozorište iz Beograda za predstavu „BROD ZA LUTKE” Milene Marković u režiji Slobodana Unkovskog.

    2.    Nagrada za najbolju režiju
    Goran Marković za režiju predstave „POMORANDŽINA KORA” Maje Pelević i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda.

    3.    Nagrada  za najbolju žensku ulogu
    JELENA ILIĆ za ulogu Pomorandže u predstavi „POMORANDŽINA KORA” Maje Pelević u režiji Gorana Markovića i izvođenju ATELJEA 212 iz Beograda.

    4.    Nagrada za najbolju mušku ulogu –
    SRĐAN TIMAROV za ulogu u predstavi „POMORANDŽINA KORA” Maje Pelević u režiji Gorana Markovića i izvođenju ATELJEA 212 iz Beograda.
       
    5.    Nagrada za najbolju scenografiju –
    ĐERĐ ČIK za predstavu „ČIČKOVAC” po romanu Nandora Giona   „Kormorani se još nisu vratili” (scenska adaptacija Kata Djarmati i Kinga Mezei) u režiji  Kinge Mezei i izvođenju Ujvidéki SzinhẬz.
     
    6.    Nagrada za najbolju kostimografiju –
    Boris Čakširan za kostime u predstavi „Pomorandžina kora” Maje Pelević u režiji Gorana Markovića u izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    7.    Nagrada za epizodnu ulogu-
    BORIS ISAKOVIĆ za ulogu Žabca u predstavi „BROD ZA LUTKE” Milene Marković u režiji Slobodana Unkovskog i izvođenju Jugoslovenskog dramskog pozorišta iz Beograda

    8.    Nagrada za najboljeg mladog glumca i Nagrada POLITIKE »AVDO MUJČINOVIĆ« –
    DANIJEL HUSTA za ulogu Burai J u predstavi „ČIČKOVAC” po romanu Nandora Giona „Kormorani se još nisu vratili” (scenska adaptacija Kata Djarmati i Kinga Mezei) u režiji  Kinge Mezei i izvođenju Ujvidéki SzinhẬz.

    9.    Specijalna nagrada–
    IRFAN MENSUR za režiju i dizajn scene u predstavi „EDMUND KIN” Hadija Kurića i izvođenju Narodnog pozorišta iz Niša.