Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

Per Gint

Narodno pozorište, Užice

Henrik Ibzen
režija Kokan Mladenović

Dodatne informacije

  • Naslov: Per Gint
  • Autor: Henrik Ibsen
  • Pozorište: Narodno pozorište Užice
  • Režija: Kokan Mladenović
  • Prevod: Jovan Ćirilov
  • Adaptacija: Kokan Mladenović
  • Dramaturgija: Jovan Ćirilov
  • Scenografija: Miodrag Tabački
  • Kostimografija: Snežana Kovačević
  • Muzika: Zoran Hristić
  • Dizajn svetla: Filip Marković, Slavoljub Jovanović
  • Uloge:

     

    • PER GINT I, Nepoznati putnik - Branislav Trifunović
    • PER GINT II, Livac dugmadi - Igor Borojević
    • PER GINT III - Mihajlo Nestorović
    • PER GINT IV, Mršavi - Slobodan Ljubičić
    • PER GINT V - Tomislav Trifunović
    • Osa - Biljana Keskenović
    • Mladoženja, Kopile, Trumpeterstrole, Huhu, II Dvadesetogodišnjak - Goran Šmakić
    • Mladoženjin otac, Krmar - Tomislav Janić
    • Mladoženjina mama, II Planinska devojka, Stara trolica, Jedna žena, Žena - Divna Marić
    • Jedan momak, II Mladi trol, M. Balon, Felah, Jedan dvadesetogodišnjak - Vahidin Prelić
    • Kovač, M. Koton, Kapetan, Trol - Arpad Černik
    • Devojka, Prva planinska devojka, Devojka trol - Ivana Pavićević
    • II Devojka, Anitra, Devojka trol - Biljana Đoković
    • III Devojka, III Planinska devojka, Devojka trol - Dubravka Kovjanić
    • II Momak, Mladi trol, Dvoranin, Fon Eberkoft, Gospodar mleka, Kuvar - Svetislav Jelisavčić
    • Golvejg - Ivana Kovačević
    • Golvejgin otac, Seoski kmet - Miodrag Brezo
    • Ingrid, Devojka trol - Tanja Jovanović
    • Devojka u zelenom, Žena - Dragana Vranjanac
    • Dvorska starina, Bergifenfeld - Momčilo Murić
    • Čovek u crnini - Jovan Kutlešić
    • Svatovi, trolovi, narod - Nemanja Nikitović, Slobodan Filipović, Ivana Pavićević, Olivera Radojčić, Ljubica Lojanica, Jelena Nikolić, Miroslav Vujaković, Nađa Jevđović
    • Deca -  Aleksandar Bućić, Uroš Marić, Petar Jovanović, Luka Radomirović
    • Truba - Milovan Milaćević, Milija Milić
    • Pevaju - Nađa Filipić, Sanja Mitrović, Jana Gajić, Članice KUD „Maksim Marković“ Kosjerić
  • Ostali:

     

    • Koreograf : Anđelija Todorović
    • Dizajner tona: Nikola Pejović
    • Tehnočko vođstvo: Milena Jocić Obradov
    • Vajarski radovi: Vasilije Perevalov, Vidoje Vidojević
    • Slikarski radovi: Miodrag Musterović, Radojko Veselinović
    • Majstor scene: Blagoje Nikolić
    • Ton majstor: Nikola Pejović
    • Krojački radovi: Ostoja Milošević, Milka Jevtić, Milica Josipović
    • Garderoberi: Ostoja Milošević, Filipa Jovanović
    • Šminkeri i vlasuljari: Stjepan Poštaš, Nijaz Memiš
    • Rekviziter: Slavoljub Vasić
    • Stolarski radovi: Tomislav Janković
    • Scenska tehnika: Mlađen Ćitić, Duško Janković, Milomir Bogdanović, Dragan Dimitrijević
  • Ardalioni:

     

    • Za najbolju scenografiju: MIODRAG TABAČKI
    • Za najbolju kostimografiju: SNEŽANA KOVAČEVIĆ